Роль захисника в кримінальному провадженні.

Роль захисника в кримінальному провадженні дуже важлива . Адже він виконує одну з найважливіших функцій в кримінальному процесі – представляє права підсудного ,обвинуваченого в суді. Правильно сконструйована лінія захисту це вже 50% успіху в справі. Він повинен використати всі способи і засоби для виправдання свого підзахисного або пом’якшення його відповідальності за скоєне. Використовувати всі докази які фігурують у справі. Це дасть змогу правильно

Адвокат, як захисник у кримінальному процесі  користується процесуальними правами підозрюваного, обвинуваченого, захист якого він здійснює, крім процесуальних прав, реалізація яких здійснюється безпосередньо підозрюваним, обвинуваченим. Захисник має право брати участь у проведенні допиту та інших процесуальних діях, що проводяться за участю підозрюваного, обвинуваченого, до першого допиту підозрюваного мати з ним конфіденційне побачення без дозволу слідчого, прокурора, суду, а після першого допиту — такі ж побачення без обмеження кількості та тривалості. [ч.4,5,6 ст.46 КПКУ]

Було б доцільно ввести інститут «Адвокатської криміналістики».  Це дало б  змогу адвокату,призначити експертизу  за клопотанням і це буде сприяти виконанню принципу змагальності, і забезпечить рівні можливості для двох сторін кримінального процесу.

Значний обсяг наданих адвокатові прав у кримінальному процесі доводять важливість місця інституту адвокатської криміналістики у судовій процесуальній системі. Що надасть можливість більш об’єктивно та справедливо розкривати справи.

Право в нашій країні розвивається, вдосконалюється, і тому такі нововведення потрібні для досконалого і  більш ефективного процесу розгляду справи.

Leave a comment